Minecraft w bibliotece szkolnej

Biblioteka szkolna jest zawsze otwarta na różne zainteresowania czytelników. Również te związane z rozwojem nowych technologii. A ponieważ mamy wśród dzieci fanów gier komputerowych warto wykorzystać to środowisko, by podsunąć im własne pomysły i jednocześnie lepiej poznać świat. Postanowiliśmy więc zaproponować uczniom klas 4-8 dwa konkursy, w których będą mogli wykazać się kreatywnością i pomysłowością w grze Minecraft. Pierwszy konkurs „Co by było gdyby” polega na wymyśleniu na nowo, z nowym zakończeniem jakiejś znanej baśni lub lub legendy i zapisaniu jej w minecraftowej książce. W drugim konkursie pn. „Moja magiczna biblioteka” należy zaprojektować bibliotekę, taką w której dzieci chciałyby spędzać wolny czas w towarzystwie kolegów i koleżanek. Pierwszy projekt już biblioteki już powstaje. Jego autorem jest Filip z klasy 6. Bardzo jesteśmy ciekawi kolejnych pomysłów naszych uczniów!