Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

Nasi pierwszoklasiści, od pierwszych chwil w szkole udowadniają, że są bardzo aktywnymi czytelnikami. Aby więc ten fakt przypieczętować zostali właśnie oficjalnie pasowani na czytelników.

Zanim jednak to się stało musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci oraz wiedzą na temat książek i biblioteki. Po „egzaminie” zdanym na szóstkę Pani Dyrektor Krystyna Olszówka-Łępa dokonała pasowania na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i zakładki oraz upominki przygotowane przez uczniów klasy 2.

Niespodzianką dla dzieci był piękny upominek w postaci książki Joanny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”. Książki  nasza szkoła otrzymała w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wspaniałym prezentem dla wszystkich było przedstawienie, które przygotowali uczniowie klasy 2 pod kierunkiem p. Iwony Kargól. Dzieci opowiedziały nam lokalną legendę, która wyjaśnia dlaczego strumyk płynący niedaleko naszej szkoły nosi nazwę Złota.