Zielona Szkoła 2017

Zielona Szkoła w Kołobrzegu za nami! To już dziesiąty z rzędu udany wyjazd łączący wypoczynek i zabawę z edukacją bez szkolnych ławek. W tym roku gościliśmy w Ośrodku Kolonijnym  i  internacie  Zespołu Szkół Morskich „Bosman”. Przyszli marynarze zaprosili nas na zajęcia z nawigacji podczas których, uczyliśmy się przy pomocy komputera sterować statkiem. W ciągu siedmiu dni spędzonych nad Bałtykiem wiele się działo! Piękna, słoneczna pogoda pozwalała nam na plażowanie z prawdziwego zdarzenia i chlapanie się w morskich falach. Jedni woleli wylegiwać się na piachu, inni spacerowali brzegiem morza, podziwiając jego różne oblicza. Na plaży miał miejsce konkurs piaskowych rzeźb, chrzest morski i gry sportowe. Odwiedziliśmy Skansen Morski w Kołobrzegu, port rybacki i oceanarium. Wspięliśmy się na latarnię morską liczącą 26 m wysokości. Wielką frajdę sprawiła nam „Piracka Przygoda”, czyli dwugodzinna zabawa prowadzona przez dowcipnych piratów, oparta na starych żeglarskich zwyczajach, oprawiona muzyką folkową i szantami. Z jeszcze większym zachwytem spotkał się półdniowy pobyt w wiosce indiańskiej w Zieleniewie - jazda na koniu, strzelanie z łuku, poszukiwanie złota. Atrakcjom nie było końca. Skorzystaliśmy też z oferty miejscowego Aquaparku - czekała na nas zjeżdżalnia, rwąca rzeka i jacuzzi. Okrzykiem „Ahoj przygodo!” rozpoczęliśmy rejs statkiem po Bałtyku. Zwiedziliśmy też muzeum interaktywne w Trzęsaczu, a w drodze powrotnej odbyliśmy zajęcia z archeologii w samym Biskupinie. Dzieci popisywały się zdobywaną wiedzą podczas organizowanych zajęć dydaktycznych i konkursów. Na zakończenie Zielonej Szkoły każdy otrzymał przynajmniej jedną nagrodę - pamiątkę znad morza. Zadowoleni, opaleni wróciliśmy, aby zakończyć rok szkolny.