Europejski Dzień Logopedy

Dnia 6 marca obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej od 2004, a w Polsce od 2007 roku Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji w starszej grupie w przedszkolu zorganizowane zostały zajęcia logopedyczne, których tematem była „Piracka gimnastyka buzi i języka”. W trakcie słuchania bajki o piratach, czytanej przez szkolną logopedę, dzieci usprawniały pracę aparatu artykulacyjnego, ćwiczyły prawidłową i wyrazistą wymowę głosek szeregu szumiącego, usprawniały percepcję słuchową, uczyły się prawidłowego oddychania. Atrakcyjne okazało się tworzenie obrazków, ćwiczenia grafomotoryczne z motywami o tematyce morskiej oraz zabawy oddechowe z przenoszeniem elementów za pomocą rurki, czy dmuchanie na stateczki w wodzie. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowanych zajęciach, a proponowane ćwiczenia warg, języka oraz żuchwy usprawniły narządy mowy. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, a na podsumowanie tego symbolicznego dnia, dzieci zostały obdarowane naklejkami motywacyjnymi.

Dziękujemy za wspólną zabawę logopedyczną!