Laboratoria Przyszłości - wciąż odkrywamy

Praca z komputerem, praca w chmurze, roboty małe, roboty duże... podczas zajęć z Robotyki z najmłodszymi czy na zajęciach rozwijających uzdolnienia informatyczne u uczniów starszych, roboty i gadżety zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości niezmiennie pomagają nam poznać kolejne sekrety działania komputerów oraz rozwijać twórcze myślenie i doskonalić umiejętność rozwiązywania problemów logicznych. W ostatnim czasie uczniowie poznawali możliwości tworzenia grafiki za pomocą promptów dla AI, programowali Ozoboty za pomocą komend blokowych, przyglądali się konstrukcjom stalowym robotów Q-Scout, a uczniowie klasy VIII mieli okazję zmierzyć się z programowaniem pojazdu zbudowanego z LEGO Spike w języku Python.