Konkurs międzyszkolny

„Podróże w literaturze” to hasło Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego, który odbył się w naszej szkole 26 października. Po zapoznaniu się z literaturą konkursową zespoły uczniowskie ze szkół w Porębie Radlnej i Łękawce  zmagały się z zadaniami. Było to m.in. rozwiazywanie testu znajomości lektur, tworzenie reklamy Pienin, ustalanie programu Zielonej Szkoły, ułożenie puzzli – mapa świata. Konkurs łączył treści polonistyczne z geograficznymi. Działania uczniów przeplatane były krajoznawczymi filmikami i prezentacjami multimedialnymi. Zwycięzcami okazały się dwie drużyny:

• Z Łękawki: Wierzbicka Katarzyna, Kotul Emilia, Onik Marcin
  • Z Poręby Radlnej: Jasnosz Nadia, Burzawa Julia, Zabawa Martyna

Na końcu oczywiście nagrody, dyplomy, gratulacje. Ale najważniejsze były: miła atmosfera, kreatywne podejście do zadań i zachęta do sięgania po książki podróżniczo – przygodowe.