Naukowo poza murami szkoły

W ramach projektu „Nauka dla Ciebie” realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego uczniowie klas VII i VIII w dn. 10 września 2018 r. uczestniczyli w wystawie objazdowej „Eksperymentuj”. W czasie pobytu zapoznali się z prawami nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Jest to doskonała metoda poznawania świata, a  edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik  dodatkowo objaśnili działanie eksponatów i pomogli zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy zaś tego, jak jesteśmy zbudowani. Z kolei łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymali także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu. Naukowej atmosferze towarzyszyły emocjonujące gry i zabawy, co wzbudziło zachwyt dzieci.