Kredkobranie

Zakończenie akcji charytatywnej „Kredkobranie”!

Na początku października zakończyliśmy akcję „Kredkobranie - sto uśmiechów na stulecie”. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dobra okazja, aby dzieciom i młodzieży o polskich korzeniach, a mieszkającym na terenach dawnych Kresów (aktualnie na obszarach znajdujących się poza granicami Polski) ofiarować dary w postaci przyborów szkolnych, materiałów plastycznych i nowych egzemplarzy lektur szkolnych. Temu służyło „Kredkobranie”, którego pomysłodawcą i ogólnopolskim organizatorem jest Fundacja Ignatianum z Krakowa. W naszej szkole akcję przeprowadził Szkolny Klub Wolontariusza pod opieką pani Katarzyny Szewczyk. Wielu uczniów, i młodszych, i starszych przyniosło różnorodne, kolorowe i atrakcyjne pomoce i przybory szkolne. Liczymy na to, że sprawią one radość obdarowanym. Dziękujemy!!!