Apel z okazji Święta Niepodległości

W uroczystości wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie z poszczególnych klas.

Święto Niepodległości  uczciła nasza szkoła występem artystycznym klas IV-VI w dniu 10 listopada. W programie pod hasłem „ Jeszcze Polska nie zginęła” uczestniczyli wszyscy uczniowie klas starszych. Był to montaż słowno- muzyczny prezentujący  drogę naszej Ojczyzny do odzyskania wolności. W przedstawionych scenkach wyeksponowano piękno polskiej mowy oraz chóralny śpiew pieśni patriotycznych. Podstawę scenografii stanowił wielki orzeł, prawdziwe biało-czerwone róże i grób poległych żołnierzy.  Kostiumy występujących to: stroje legionistów, stylizacje ludowe dla dziewcząt, „ Polska” jako  biało-czerwona dama.   Oglądający tę uroczystość stwierdzili, ze była piękna i wzruszająca. Została ona  zaprezentowania raz jeszcze w Kościele Parafialnym w Porębie Radlnej.