Imieniny: Sergiusza, Teofila

W KRAINIE BAŚNI, BAJKI I FANTAZJI – innowacja czytelnicza w roku szkolnym 2021/2022

Książki uczą, bawią, leczą, pocieszają, inspirują… Otwierają na nowe, nieznane obszary i pozwalają wejrzeć w głąb siebie. Dodają skrzydeł w codziennej wędrówce… O pozytywnym wpływie czytania książek na rozwój umysłowy, emocjonalny i społeczny dzieci mówią lekarze, terapeuci, pedagodzy, pisarze i ci, którzy kochają książki. Dlatego w naszej szkole przykładamy dużą wagę do edukacji czytelniczej już od przedszkola. Od kilku lat zarówno maluchy, jak i starszaki uczestniczą w zajęciach czytelniczych w ramach innowacji „W krainie baśni, bajki i fantazji”. Podczas cyklicznych spotkań słuchają wierszy, bajek, baśni i opowiadań, uczestniczą w zabawach lub wykonują zadania inspirowane lekturami. Dzieci mają też możliwość wypożyczania książek ze szkolnej biblioteki.
Z przyjemnością stwierdzamy, że jest to grupa bardzo aktywnych czytelników.