,,Spotkanie z policjantem”

Zbliżają się wakacje, dlatego naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię. Uczniowie dowiedzieli się również jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak należy podróżować w samochodzie. Wspomnieli, jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Większość z omawianych zagadnień była dzieciom znana, co powinno świadczyć o umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Nie mniej przekazywanie informacji w tym zakresie zwłaszcza przez policjanta, pozwoli na utrwalanie bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali za cenne rady.

Barbara Dymon