Spotkania dla małych czytelników

Za nami ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z przedszkolakami w ramach innowacji "W krainie baśni, bajki i fantazji". W trakcie kilkudziesięciu spotkań przeczytaliśmy ponad trzydzieści różnych tekstów: baśni z różnych stron świata, bajek, legend, opowiadań. Rozmawialiśmy o różnych obliczach przyjaźni, miłości, o szacunku do ludzi, do przyrody, o tym, że warto ze sobą współpracować, o pracowitości, odwadze i poświęceniu dla dobra innych, i jeszcze wielu innych ważnych wartościach i postawach. Był też czas na zabawy inspirowane lekturami: kolorowanki, zagadki, wspólne malowanie ilustracji w dużym formacie, projektowanie Herbatkowego Miastka... A które teksty najbardziej polubiliśmy? Serca podbił "Lolek" A. Wajraka, "Piękna i Bestia" J.-M. Leprince de Beaumont z ilustracjami Manueli Adreani, "Szary Domek" K. Szestak i N. Jabłońskiej, "O królu dębie i jego królestwie" P. Płatkowskiej, "Koko uczy się migać" A. Paszkiewicz, baśnie ze zbioru "Baśnie z czterech stron świata : 30 najpiękniejszych opowieści". I jak zawsze wielkim zainteresowaniem cieszył się teatrzyk kamishibai: "Legenda o Skarbniku", "Kotka Milusia", "Szukając Marudka", "Lew w Paryżu", "Bajka o soli", "Leszy - opiekun puszczy"... A w nagrodę za udział w zajęciach dzieci otrzymały książeczki i dyplomy.