Festyn Rodzinny 630 Lecie Poręby Radlnej

17 września 2022r. obchodziliśmy uroczyście 630 lecie Poręby Radlnej. Organizatorami festynu było Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Rada Rodziców, OSP, sołtys, KGW.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom imprezy i nagród: Poseł na Sejm RP p. Anna Pieczarka
Wójt Gminy Tarnów p. Grzegorz Kozioł
Starosta Powiatu Tarnowskiego p. Roman Łucarz
Radny Gminy Tarnów p. Jan Skórka
Sołtys Poręby Radlnej p. Wojciech Hońdo
Koło Gospodyń Wiejskich w Porębie Radlnej
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porębie Radlnej- dyrekcja, nauczyciele, pracownicy
Rodzice ZSz-P w Porębie Radlnej
Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie Radlnej
p. Aneta i Jacek Górscy
p. Wiesław Zabawa Prezes Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy
p. Janusz Wzorek
p. Sylwia i Piotr Nowak
p. PERFEKT BODY Studio Urody i Modelowania Sylwetki-p. Paulina Tendera i p. Beata Skubisz -Gorgosz
AMiPOŻ Pacyna
Firma MADO
Na wstępie przybyli goście zostali serdecznie przywitani przez gospodarzy festynu czyli dyrektor szkoły p. Krystynę Olszówka-Łępę, radnego gminnego -p. Jana Skórkę i sołtysa wsi- p. Wojciecha Hońdo i pana Pawła Mleczko, który profesjonalnie prowadził całe wydarzenie.
Następnie rozpoczęły się występy dzieci z miejscowej szkoły i przedszkola, którzy zachwycili swoimi popisami aktorskimi, tanecznymi. Panowie kominiarze obdarowywali upominkami wygrywających w quzie wiedzy. Niezwykle emocjonujące były biegi dla uczniów klas 1-8.
O g. 18.00 cała społeczność zebrała się koło sceny, aby wspólnie zrobić zdjęcie z lotu ptaka. W sali gminastycznej można było obejrzeć przepiękną wystawę staroci, kronik, zdjęć. Wystawa ta budziła zachwyt zgromadzonej publiczności. Gromkie brawa otrzymał zespół chóralny, który zaśpiewał utwory folkowe, a na koniec w opracowaniu czterogłosowym pieśń „Przybyli ułani pod okienko”. Opis imprezy- Jubileusz 630-lecia miejscowości Poręba Radlna (tarnowska.tv)
Sołtysowi wsi oraz panom z OSP, którzy niezwykle czynnie pracowali podczas całego festynu serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom uczniów naszej szkoły za bardzo aktywny udział w przeprowadzeniu festynu.
Dziękujemy ks. Jerzemu Gawle- proboszczowi parafii Poręba Radlna za zorganizowanie występu zespołu Czeremszyna z Ukrainy.
Dziękujemy niezawodnym Paniom z KGW, które częstowały przybyłych gości smakołykami przygotowanymi przez siebie.
Za współpracę przy organizacji festynu serdecznie dziękujemy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, gościom za wspólne świętowanie Poręby Radlnej.