Dla Niepodległej!

W dniu dzisiejszym świętowaliśmy w szkole Dzień Niepodległości. Uczniowie w strojach galowych, z biało - czerwonymi kotylionami oraz chorągiewkami w ręku, także nauczyciele i pracownicy szkoły oraz gość - Radny Gminy Tarnów p. Jan Skórka spotkali się na sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego cała społeczność szkolna zaśpiewała hymn Mazurek Dąbrowskiego. Następnie szkolny chórek zaprosił do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, natomiast uczniowie klas 4 - 6 recytowali strofy dla Niepodległej. Nie zabrakło też informacji o trudnych latach niewoli narodowej i wyboistej drodze do wolności. Złożono hołd bohaterom narodowym, a na koniec zaśpiewano Rotę. I jeszcze jedno - wszyscy poczęstowani zostali rogalikami "niepodległościówkami" upieczonymi przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w ramach projektu "Dawniej i dziś - 630 lecie Poręby Radlnej" Program Wsparcia Edukacji MEiN.