11 listopada-NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Również nasza miejscowość Poręba Radlna uczciła to piękne i wzruszające święto Polaków. Uczestniczyliśmy we mszy św., a po niej odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu "Mazurka Dąbrowskiego". Nie zabrakło również innych pieśni "My Pierwsza Brygada", " Przybyli ułani" i "Rota". Panie z KGW przygotowały przepyszną grochówkę i rogaliki "niepodległościówki", którymi częstowały przybyłych mieszkańców Poręby Radlnej i okolic. Dziękujemy za obecność wszystkim TYM, którzy znaleźli chwilę czasu na wspólne świętowanie. Dziękujemy proboszczowi parafii ks. Jerzemu Gawle, który zachęcał, zapraszał i był razem z nami. Dziękujemy za obecność, za pomoc radnemu Gminy Tarnów p. Janowi Skórce. Dziękujemy Paniom z KGW, które niestrudzenie i bezinteresownie pracują na rzecz naszej miejscowości.
Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo. Jan Paweł II
Dziękuję Rodzicom, którzy byli z nami, którzy przyszli razem ze swoimi dziećmi na wspólne świętowanie.
Krystyna Olszówka-Łępa dyrektor ZSz-P w Porębie Radlnej
Projekt "Dawniej i dziś 630 lecie Poręby Radlnej" realizowany w ramach Programu Wsparcia Edukacji MEiN.