LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Biblioteka to pracownia otwarta dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Można z niej korzystać w dowolnym momencie w przerwie między zajęciami, na okienku i po lekcjach, a także w ramach kółek i różnych zajęć oferowanych przez nauczyciela bibliotekarza i innych nauczycieli z nim współpracujących. Jest więc też miejscem na wykorzystanie technologii i sprzętów zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Przykładem jest film promujący czytelnictwo (i bibliotekę szkolną) zrealizowany pod kierunkiem opiekuna LP p. Przemysława Tryby i bibliotekarki p. Moniki Horeckiej. Bohaterką i inspiratorką tego przedsięwzięcia jest Tosia, uczennica klasy III, miłośniczka książek, która chce zachęcać innych do czytania. Mamy nadzieję, że jest to pierwszy z wielu filmów, w których nasi uczniowie opowiedzą o swoich ulubionych książkach… a może o innych pasjach...