DZIEŃ KSIĄŻKI

Książka to drzwi, za którymi jest świat niezwykły, który malujesz pędzlem własnej wyobraźni – takie przesłanie mamy dla naszych dzieci, we wszystkich działaniach mających zachęcić dzieci do czytania. Wiosna szczególnie sprzyja takim wyzwaniom: 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, 8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Jest więc wiele okazji do świętowania z książką. Również i u nas. W szkole – bawimy się w autorów – trwa konkurs na komiks opowiadający legendę o tutejszym strumyku Złota. W przedszkolu  – w ilustratorów. Zainspirowała nas przepiękna opowieść Czesława Janczarskiego pt. „Tygrys o złotym sercu”. Po wysłuchaniu bajki i obejrzeniu niezwykłych ilustracji Józefa Wilkonia dzieci wymalowały swoje plakaty przedstawiające jej bohaterów. Wszystkie prace znalazły swoje miejsce w Małej Galerii.