Khasuri Folk Dance Ensemble „Freska”

Dnia 02.06.2023 r. odwiedziła nas grupa z Gruzji Khasuri Folk Dance Ensemble „Freska”. Wesoła, pełna werwy młodzież z zapałem uczestniczyła w zajęciach. Integrację rozpoczęliśmy od nauki podstawowych zwrotów w obu językach. Okazało się, że język gruziński jest tak samo trudny jak i język polski. Następnie Goście wykonali dla nas na pamiątkę piękny kolaż przedstawiający ich ojczyznę, a my odwdzięczyliśmy się im własnoręcznie robionymi kartkami z biedronką- symbolem patrona naszej szkoły ks. J. Twardowskiego. Mieliśmy też okazję dowiedzieć się, sporo ciekawostek o Gruzji i pasjach naszych młodych gości. Młodzież świetnie się bawiła podczas turnieju "Gomoku", w mig pojęli kroki belgijki i pokazali, co to znaczy w piłkę siatkową, gdzie nie było piłek straconych. Wizytę zakończyliśmy pysznym obiadem i rurkami z kremem .