Oferta 54 - "Z Twardowskim za pan brat" grupy nieformalnej "Porębianie".

W związku z realizacją projektu „Pro defensione, Pro defensione, pro historia, dziś odbył się u nas „Poranek ks. Jana Twardowskiego”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Jana Twardowskiego, wysłuchały pięknych wierszy zaprezentowanych przez dzieci klas 4-6 oraz wzięły udział w quizie dotyczącym życia poety. Ponadto, przygotowany był kącik prac plastycznych wykonanych przez uczniów na potrzebę konkursu szkolnego „Przyroda w twórczości ks. Jana Twardowskiego”, a także kącik uszytych i wyhaftowanych biedronek w ramach warsztatów krawieckich „Biedronka Twardowskiego".
Pro defensione, pro historia - wspieramy oddolne inicjatywy historyczne, patriotyczne i proobronne dla Polski - II edycja na lata 2022-23 organizowany przez Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej PSAT jest dofinansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych NOWEFIO na lata 2021-30.