Dwusetna rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki

Rok 2017 jest pełen ważnych rocznic, o których warto informować szerokie grono odbiorców.  Tym bardziej się cieszymy, że nasz trzyosobowy zespół w składzie : Karolina Seruś, Martyna Zabawa  oraz Emilia Oleksyk w dniu 21 listopada 2017 roku reprezentowały Porębę Radlną na Gminnym Konkursie Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce w Zbylitowskiej Górze. Organizatorzy wielokrotnie podkreślali jego niezwykle wysoki i wyrównany poziom. Nasze dziewczęta są nie tylko ekspertkami   w zakresie najbardziej zawiłych szczegółów biograficznych bohatera Polski oraz USA, ale również pięknie malują. Konkurs wymagał umiejętności rozpoznawania pomników, miejsc, a także obrazów, związanych z Tadeuszem Kościuszko. Nasz zespół brawurowo wykonywał zadanie związane z domalowywaniem fragmentów do części reprodukcji „Panoramy Racławickiej”. Zadanie było tym trudniejsze, że dotyczyło sceny batalistycznej, a każdy malarz historyczny wie, że najtrudniej namalować jest konia. Szarża kawalerii pod Racławicami w wykonaniu naszych dziewcząt była brawurowa. Jesteśmy z was dumni ! Gratulujemy również rodzicom.