Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

Wakacyjny czas dobiegł końca. Wracamy do szkoły. Uczniów i nauczycieli czekają nowe wyzwania, ciężka praca i  z pewnoscią sukcesy. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 3 września uroczystą mszą św. w kościele parafialnym. Następnie uczniowie pod opieką wychowawców przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Pani Dyrektor powitała serdecznie uczniów, nauczycieli, rodziców. Szczególnie ciepłe słowa  skierowała do uczniów klas pierwszych, przedszkolaków i dzici, które po raz pierwszy rozpoczną swoją edukację w murach naszej szkoły. Wszystkim uczniom życzyła wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, a nauczycielom wytrwałości.  Zwróciła się  również do rodziców,  którym gorąco podziękowała za wkład pracy w przygotowanie nowych, wyremontowanych sal i życzyła im satysfakcji z osiągnięć dzieci. Następnie głos zabrała Pani Wizytator Dorota Tokarska w imieniu Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani Barbary Nowak. Serdecznie podziękowała za zaproszenie. Pani Kurator w liście gratulacyjnym,  złożonym na ręce Pani Dyrektor, wyraziła słowa uznania dla nowo powstałej placówki, która w Jej przekonaniu wspomoże Rodziców w wychowaniu ich dzieci oraz sprzyjać będzie rozwijaniu u nich zainteresowań i pasji.  Słowa podziękowania skierowała do Pani Dyrektor, która w tak krótkim czasie doprowadziła do utworzenia przedszkola, potrzebnego w tym środowisku. W liście życzyła  też wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Zespołu spokojnego i pomyślnego roku, a Uczniom odwagi i wytrwałości w odkrywaniu tego, co jeszcze nieznane. Uroczystość zakończył występ uczniów klasy czwartej. Po zakończeniu oficjalnej części  uczniowie udali się do swoich sal na spotkanie z wychowawcami. Pierwszoklasiści z rodzicami  i  wychowawczynią przeszli do nowo powstałej sali lekcyjnej, gdzie przywitała ich wróżka z bajki ,,Kopciuszek”. Dodatkowo  dzieci miały możliwość wspólnej zabawy.  Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się sale nowo utworzonego przedszkola dla dzieci w przedziale wiekowym 3-4-latków, gdzie główną atrakcją były postacie z bajki ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Panie prowadzące przedszkole zaprosiły maluchy do wspólnej zabawy przy muzyce  w towarzystwie miłych ,,krasnoludków”. Natomiast pięcio- i sześciolatki odwiedził rybak i złota rybka spełniająca życzenia. Dużym wyzwaniem było łowienie ryb z łodzi rybackiej. Zabawie towarzyszyło dużo emocji i radości. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez panie kucharki. Uczniowie i przedszkolaki świetnie się bawili.