Zespół Szkolno - Przedszkolny w Porębie Radlnej

w Porębie Radlnej

Piątek, 2020-09-18

Imieniny: Ireny, Irminy

Nauka zdalna w klasie drugiej

Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się wypadek lub inna sytuacja wymagająca natychmiastowej reakcji, dlatego nawet najmłodsze dzieci warto uczyć, jak zachować się w przypadku niebezpieczeństwa.

W związku z tym uczniowie klasy drugiej podczas zajęć online na edukacji technicznej uczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności prawidłowego zachowania się, kiedy ktoś obok potrzebuje pomocy. Po wstępnej, teoretycznej części szkolenia uczniowie przystąpili do części praktycznej. Ćwiczyli wzywanie pomocy, wykorzystując do tego celu telefony-zabawki. Następnie  wspólnie ze swoimi rodzicami w domu wykonywali – ćwiczyli czynności ratownicze podczas omdlenia, zakrztuszenia, w przypadku krwawienia z nosa czy poparzenia. Uczniowie i ich rodzice   świetnie radzili sobie z praktyczną nauką udzielania pierwszej pomocy, dzięki powyższym zajęciom nauczyły się odpowiedzialności za siebie i innych.