Pierwszaki z wizytą w bibliotece

Uczniowie klasy I, choć nie potrafią jeszcze czytać samodzielnie, to chętnie uczestniczą

w spotkaniach czytelniczych. W tym roku szkolnym zaplanowano dla nich sporo takich zajęć w ramach innowacji pedagogicznej „Pierwsze czytanki” i innych akcji i projektów. Będą więc: spotkania z książką, lekcje biblioteczne, konkursy, uroczyste pasowanie na czytelnika. Będą też upominki – na dzieci czekają już książki „Pierwsze abecadło”, które otrzymają w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. A za nami pierwsza wizyta w bibliotece, i choć niestety z ograniczonym dostępem do regałów z książkami, ze względu na reżim sanitarny z powodu pandemii, to pełna radości i emocji, tym bardziej, że dzieci nie mogły się jej doczekać. BRAWO MALI CZYTELNICY!