Czytanie ma moc!

Jeśli chcecie, żeby wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im bajki.
Jeśli chcecie, żeby były bardziej inteligentne, czytajcie im więcej bajek.

Albert Einstein

Czytanie ma moc! to całoroczny projekt Wydawnictwa Znak Emotikon skierowany do uczniów klas I – III. Głównym celem akcji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych, niosących walory edukacyjne książek tego wydawnictwa, które jednocześnie dostarczą dzieciom radości, rozwiną wyobraźnię i zachęcą do czytania.

W trakcie zajęć prowadzonych przez nauczyciela bibliotekarza dzieci będą miały okazję poznać książki takich autorów jak: Michał Rusinek, Andrzej Maleszka, René Goscinny i Jean-Jacques Sempé, Anna Dziewit-Meller, Anne Goscinny i inni. Lektury zostały tak dobrane, aby dzieci mogły poznać różne aspekty czytania i obcowania z książką. Dla klas pierwszych są to „Warsztaty słowa”, które mają poszerzać zasób słownictwa dzieci, uczyć nowych znaczeń, świadomego i twórczego posługiwania się językiem. Dla klas drugich zaproponowano „Warsztaty wyobraźni”, które pokażą siłę ludzkiej kreatywności i nauczą dzieci myśleć oraz działać poza schematami. Dla klas trzecich przygotowano natomiast „Warsztaty przygody”, w których najważniejsze będą: akcja, zaskakujące przypadki i emocje związane z przygodą. Będzie więc sporo okazji do zabawy i nauki.