NASI KOCHANI DZIADKOWIE

„Jak to dawniej było, każdy z was pamięta,

bo cząstka historii w rodzinie zamknięta.

Babcia ciasto piecze, wesoło zagada,

o rodzinnych dziejach wnukom opowiada.

A kochany dziadek w bujanym fotelu

pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu.

Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba

- babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da.

Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele:

Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.”

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych chwil, są takie dwa momenty, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Porębie Radlnej zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Niestety, w tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa, święto to obchodziliśmy inaczej niż zwykle. Tym razem uczniowie klas 1 – 3 przygotowywali swoje prezenty podczas zajęć plastyczno – technicznych w klasie, a następnie wraz z życzeniami wręczyli je swoim babciom i dziadkom w domu. Panie otrzymały piękne koszyki z kwiatami, a panowie ,,muszki” pod szyję.

Cieszymy się, że po złożeniu życzeń rodzice naszych uczniów wykonali pamiątkowe zdjęcia, na których widać zadowolenie i uśmiechy. Niech towarzyszą one wszystkim przez cały rok!

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość i życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu ich święta!!!