Palmy Wielkanocne ……

Wielkanoc to jedno z najbarwniejszych świąt chrześcijańskich, bardzo radosne, przepełnione symboliką. Jednym z symboli jest palma wielkanocna

By kultywować i popularyzować tradycje oraz zwyczaje wielkanocne, związane z Niedzielą Palmową uczniowie klasy trzeciej na zajęciach technicznych wykonali piękne palmy wielkanocne. Do ich zrobienia wykorzystali przede wszystkim bukszpan, gałązki wierzby (tzw. bazie kotki), drzewek iglastych, czy krzewów dekoracyjnych, jak również trawy, zboża. Do ozdoby posłużyły także kwiaty – zasuszone, czy też wykonane z bibuły lub krepiny. Trzecioklasiści swoje palmy przybrali pięknymi kolorowymi bibułkami, kokardami. Rodzice, obserwując własne pociechy, włączyli się do pracy – sprawiając tym wiele radości swoim dzieciom. Na zajęciach panowała miła, wesoła i świąteczna atmosfera. Uczniowie z dumą i radością w niedzielę palmową poświęcili swoje palmy, w które włożyli wiele pracy i serca.