Dożynki Gminy Tarnów z prezydencką parą Polski!

1 sierpnia 2021r. w Zbylitowskiej Górze odbyły się dożynki gminy Tarnów, na których wójt  gminy p. Grzegorz Kozioł gościł prezydencką parę Agatę Kornhauser-Dudę i Andrzeja Dudę.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w podziękowaniu za tegoroczne plony, w której naszą społeczność szkolną reprezentował poczet sztandarowy. Natomiast podczas uroczystości dożynkowych mogliśmy podziwiać przepiękny wieniec dożynkowy z Poręby Radlnej oraz gościć prezydencką parę "w namiocie babuni", w której chwalił przysmaki przygotowane przez nasze wspaniałe Panie z KGW Poręba Radlna. /Z opisu  http://www.gmina.tarnow.pl/nowastrona/ Para Prezydencka rozpoczęła zwiedzanie od tego najbardziej znaczącego namiotu, czyli Poręby Radlnej. Znaczącego, gdyż to właśnie dzięki grupie wieńcowej z tej miejscowości mogliśmy gościć Głowę Państwa na Dożynkach Gminy Tarnów, bo jak wspomniał w swym przemówieniu Prezydent: „To było dla mojej żony i dla mnie bardzo ważne, żeby zrealizować tę myśl, którą mieliśmy już od pewnego czasu, tzn. żeby pojechać za wieńcem, za tym zwycięskim wieńcem”. I tak się stało. Rodzina Państwa Skórków i Frysztaków oraz reprezentanci miejscowości ugościli Parę Prezydencką w imitacji wiejskiej chaty, po staropolsku – bigosem, potrawką z baraniny i żurkiem.