Poniedziałek, 2020-05-25

Artykuły

2020-05-19

Szanowni Państwo!

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Porębie Radlnej w nawiązaniu do Komunikatu dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r.  przedstawia informacje w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2020 roku.

Więcej o: Informacja w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2020 roku.

2020-05-18

Bardzo prosimy naszych ósmoklasistów  o zapoznanie się z wytycznymi istotnymi dla nich, gdy będą przystępowali do egzaminu.

Więcej o: Wytyczne istotne dla osób, które będą przystępowały do egzaminu ósmoklasisty w 2020 r.

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

2020-05-18

Święty Jan Paweł II był zawsze blisko młodych ludzi. Spotykał się z nimi podczas swoich licznych pielgrzymek, Światowych Dniach Młodzieży. Bardzo kochał młodzież. Modlił się za nią, powierzał ją opiece Matki Bożej. Wierzył w młodych, mawiał, że każdy z nich jest Jego wielką nadzieją, ale także nadzieją Kościoła i świata. Jako przewodnik i opiekun młodzieży wskazywał jej drogę do Boga, pokazywał prawdziwy sens życia z Chrystusem i z Jego naukami.
Przy każdej okazji powtarzał młodym ludziom, że ważny jest rozwój duchowy, wewnętrzny, ale również moralny i umysłowy.

Więcej o: 100. rocznica urodzin Jana Pawła II

8 maja DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

2020-05-08
Powiększ zdjęcie Makieta nowo otwartego budynku Biblioteki Centralnej w San Diego (USA) wykonana przez dwóch 14-latków z 25 tysięcy klocków..jpg

„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i prawa do rozwoju dobra wspólnego”. Jan Paweł II

Więcej o: 8 maja DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

Od 6 maja 2020 r. istnieje możliwość otwarcia przedszkola.

2020-05-07

Od 6 maja 2020 r. istnieje możliwość otwarcia przedszkola.   W celu przygotowania placówki na przyjęcie dzieci zgodnie z wytycznymi GIS i Ministerstwo Zdrowia, prosimy  o przekazanie informacji do sekretariatu szkoły pod numerem kontaktowym: 14-679-51-15. Informujemy, że ze względu na obowiązujące wymogi sanitarne i ograniczenie liczebności grupy w pierwszej kolejności przyjmowania dzieci obojga rodziców pracujących zawodowo, którym pracodawca nie umożliwił pracy zdalnej i nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką nad dzieckiem w domu. Podejmując decyzję o chęci podjęcia opieką przedszkolną dziecka, prosimy o rozważenie:

- Czy w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub izolacji?

- Czy w domu nie przebywa ktoś, kto czasowo przebywa za granicą, a ze względu na charakter pracy, nie jest objęty kwarantanną lub izolacją?

Wszelkie nasze działania wynikają z potrzeby zapewnienia dzieciom bezpiecznego pobytu na terenie placówki.

Więcej o: Od 6 maja 2020 r. istnieje możliwość otwarcia przedszkola.

Konstytucja 3 maja. Symbol oświeconego patriotyzmu.

2020-05-04

Rocznica uchwalenia Konstytucji z 1791 roku nie zawsze była świętem narodowym.
3 maja, ogłoszony świętem przez twórców Konstytucji, ponownie został ustanowiony dniem świątecznym w 1919 i - po kilkudziesięcioletniej przerwie znów - w 1990 roku. Majowa Konstytucja była jedną z najnowocześniejszych ustaw zasadniczych swoich czasów, ukoronowaniem reform społeczno-gospodarczych, symbolem oświeconego patriotyzmu, łączącego niepodległość z nowoczesnością.

Więcej o: Konstytucja 3 maja. Symbol oświeconego patriotyzmu.

23 kwietnia - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI i PRAW AUTORSKICH

2020-04-23

Jest on corocznie organizowany jest przez UNESCO od 1995 r. Celem święta jest promowanie czytelnictwa oraz poruszanie problematyki praw autorskich i ochrony własności intelektualnej.

Pomysłodawcą ustanowienia takiego święta był hiszpański wydawca Vicente Clavel Andrés.Data obchodów nawiązuje do dnia śmierci trzech wybitnych postaci, którymi są Miguelde Cervantes, William Shakespeare i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega.To także dzień urodzin lub śmierci wielu innych sławnych pisarzy, na przykład Vladimira Nabokova, Maurice’a Druona, czy Halldóra Laxnessa.

Więcej o: 23 kwietnia - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI i PRAW AUTORSKICH

2020-04-21
Powiększ zdjęcie Dzień Ziemi

Dzień Ziemi nazywany  także świętem naszej planety,  uświadamia nam, jak ważna jest troska  o środowisko naturalne.

Hasło tegorocznego Dnia Ziemi to

"Działania na rzecz ochrony klimatu"

Celem święta  jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie.

Więcej o: Dzień Ziemi

Nauka zdalna w klasach I – III.

2020-04-08

W okresie pandemii, a co za tym idzie zawieszeniu pracy szkoły, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i uczniowie starają  się jak najlepiej odnaleźć w nowej, trudnej szkolnej rzeczywistości wymuszającej pozostanie w domach. Uczniowie z pomocą rodziców przesyłajądo swoich wychowawcówzdjęcie/skan rozwiązanego zadania, pracę zapisaną w edytorze tekstu załączoną do e-maila, zdjęcie rysunku czy zadań zapisanych w zeszycie. Wszystkie  prace dzieci wykonują starannie, estetyczne  i dokładnie.

A oto kilka prac domowych naszych uczniów klas młodszych:

Więcej o: Nauka zdalna w klasach I – III.

CZAS NA KULTURĘ

2020-03-17

Czas kwarantanny warto wykorzystać na edukację kulturalną – wiele instytucji udostępnia swoje zasoby w Internecie nieodpłatnie, zachęcamy do odwiedzania stron:

Więcej o: CZAS NA KULTURĘ