Kółko kulinarno - techniczne

Zajęcia z Panią Barbarą Dymon

W bieżącym roku szkolnym  w naszej szkole rozpoczęło swą działalność  kółko kulinarno-techniczne.
Uczestniczą w nim uczniowie klas pierwszych i drugich.

Zajęcia w wesołej i swobodnej atmosferze odbywają się w środę. W czasie dwugodzinnych zajęć uczniowie poprzez zabawę dowiadują wielu ciekawych rzeczy. Rozpoznają składniki, uczą się je ze sobą łączyć, wspólnie pracują przy tworzeniu efektu ostatecznego.   Ważną rolę odgrywają zajęcia praktyczne podczas których uczniowie, zdobywają umiejętności przydatne im w życiu codziennym. Dzięki tym zajęciom uczniowie się integrują, uczą współpracy i współdziałania. Zajęcia kulinarne są bardzo lubiane przez dzieci także ze względu na wspólną degustację wykonywanych potraw. Najwspanialszym momentem  jest radość ze wspólnie zrobionej potrawy.

Podczas zajęć dzieci wykonywały sałatkę owocową. Z olbrzymim zapałem i  uśmiechem na twarzy  kroiły w kosteczkę ulubione owoce sezonowe. Do miski kolejno wpadały: pomarańcze, banany, kiwi, winogrona,  jabłka, maliny,

I tak oto w dosyć szybkim tempie powstała sałatka owocowa ...... a w jeszcze szybszym tempie zniknęła w  brzuszkach  dzieci :)

A oto babeczki!!!!!!!!!!!!!!!

Dzieci wypiekały babeczki -,,kopce kreta”, ,,czekoladowe” i   ,,waniliowe ”.

Sami zobaczcie jak smakowicie wyglądały  po upieczeniu!

A jaki zapach roznosił się po całej sali i kuchni!