Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Czwartego października w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było promowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki i zachęcenie uczniów do nauki tabliczki mnożenia poprzez zabawę. W myśl zasady, że „trening czyni mistrza” przez tydzień, poprzedzający święto, wszyscy mogli doskonalić znajomość tabliczki mnożenia, rozwiązując różnorodne ćwiczenia, grając w sali komputerowej w gry. W obchodach tego dnia udział wzięli uczniowie klas III - V. Na początku spotkania Pani K. Świątek – nauczyciel matematyki, opowiedziała o historii tabliczki mnożenia i przypomniała kilka podstawowych zasad ,,sprytnego” jej uczenia się, a następnie uczniowie zmierzyli się z różnymi zadaniami i łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pod koniec spotkania chętni uczniowie z każdej klasy przystąpili do testu, który miał na celu wyłonić Mistrza Tabliczki Mnożenia. Akcji towarzyszyły pozytywne emocje dzieci i zdrowa rywalizacja.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji dziękujemy oraz gratulujemy prawidłowych rozwiązań!!