Imieniny: Bogny, Walerii

JEŻOSTRADĄ PO ZDROWIE - Ogólnopolski projekt edukacyjny pt. ,,Junior-Edu-Żywienie (JEŻ)”

Dnia 17 lipca 2023 r. klasa III wraz z wychowawcą p. Barbarą Dymon przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. Junior-Edu-Żywienie (JEŻ). Ma on na celu zmianę nawyków żywieniowych, zmianę stylu życia, a w szczególności dotyczy zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. W związku z tym zaprosiliśmy Panią Paulinę Tenderę – trenerkę zdrowego stylu życia, masażystkę a przede wszystkim mamę naszego ucznia - Nikodema – która omówiła i przypomniała dzieciom poszczególne piętra piramidy żywieniowej, uczyła jak dokonywać wyboru między tym, co zdrowe i odżywcze, a tym co szkodliwe, choć smaczne. Następnie uczniowie przystąpili do głównego zadania: przygotowali hasło reklamowe i oprawili je w przepiękną pracę plastyczno - techniczną. Dzieci bardzo chętnie podjęły się wykonania zadań wykazując się swoją pomysłowością i kreatywnością. Do wykonania produktów żywieniowych użyły różnych materiałów, a wyobraźnia podsuwała im różnorakie pomysły. Wiedza i umiejętności zdobyte przez dzieci przyniosły oczekiwane efekty.
   Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, a w szczególności Pani Paulinie za zaangażowanie w realizację tego projektu.