Zajęcia z wykorzystaniem gry Minecraft w klasie 1

W dniu 23 listopada w klasie pierwszej odbyły się zajęcia z wykorzystaniem narzędzia edukacyjnego Minecraft. Tematem było „Rozróżnianie kolorów ciepłych i zimnych w grze Minecraft”. Uczniowie mieli możliwość tworzenia i eksperymentowania w wirtualnym środowisku. To pobudzało ich kreatywność i wyobraźnię. Minecraft zawiera elementy matematyczne, gdzie dzieci mogły przeliczać elementy, liczyć bloki, a także rozróżniać kolory ciepłe i zimne. Matematyka może być nauczana w sposób praktyczny i interaktywny. Zadania do wykonania wspierały współpracę i komunikację między uczniami, rozwijały umiejętności logicznego myślenia. Pierwszakom bardzo podobały się te zajęcia. Minecraft łączy naukę z zabawą. Uczestnictwo w zajęciach z Minecrafta może również pomóc w rozwinięciu umiejętności obsługi komputera.

Maria Kudrańska