Minecraft i lekcje języka polskiego

Na lekcjach języka polskiego przeprowadzono zajęcia opracowane w ramach projektu „Dokształcanie nauczycieli poprawą jakości pracy w szkole w ramach projektu ERASMUS+”. Dotyczyły one penetrowania świata Minecraft i stawiały na rozwój kreatywności uczniów. Klasa V „oswajała” lisa Franka z minecraftowego lasu i „przeżywała” z nim niezwykłą przygodę. Do napisania opowiadań twórczych posłużyły dzieciom graficzne plansze informacyjne oparte na świecie Minecraft. Klasa VI natomiast budowała wyspy marzeń z minecraftowych elementów. Po wykonaniu zadania uczniowie prezentowali swoje wyspy, opisywali je i reklamowali. Miała też miejsce promocja książki pt. „Minecraft. Wyspa” Maxa Brooksa, zakupionej do szkolnej biblioteki; lektura już znalazła swoich czytelników. Lekcje języka polskiego skorelowane ze światem gry komputerowej okazały się dla uczniów atrakcyjne i użyteczne.
Małgorzata Mytnik.