Zajęcia wychowawcze w ramach projektu Erasmus+ „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”

Na ostatnich zajęciach wychowawczych klasa VII zastanawiała się nad zjawiskiem konfliktu. Zajęcia zostały przygotowane w oparciu o szkolenie Erasmus+ „Stress & Time Management”. Uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytania skupione wokół pojęcia „konflikt”. Jakie mogą być przyczyny i skutki konfliktu? Co może konflikt zaostrzyć, a co może go załagodzić? Przemyślenia i wnioski uczniów świadczą o refleksji nad swoim zachowaniem, o rozwijającej się dojrzałości. Uczniowie wypowiadali się w sposób przemyślany, nietuzinkowy. Widoczne było ich zaangażowanie, a także zainteresowanie tym trudnym tematem. W ramach rozwijania współpracy w grupie klasowej bawiliśmy się w „Rzucanie piłek” oraz zabawę „Myśliwy-strzelba-lew”. Obie gry uczą współdziałania, wykonywania zadań wspólnie, w porozumieniu z grupą. Uczniowie fajnie się bawili. Zabawy bardzo przypadły im do gustu. Pewnie jeszcze nie raz do nich wrócimy.