Szkolne obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Przez dwa tygodnie uczniowie klasy IV  i V Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Porębie Radlnej przygotowywali się do akcji w ramach obchodów  Światowych Dni Tabliczki Mnożenia. Na dodatkowych zajęciach ćwiczyli tabliczkę -  mnożąc, dzieląc grając w różne gry, omawiając najtrudniejsze ich zdaniem przypadki, konkurowali miedzy sobą.

W akcji wzięli  udział wszyscy uczniowie klasy IV i V pod opieką szkolnego koordynatora p. Katarzyny Świątek i p. praktykantki Aleksandry Radlińskiej. Spotkanie rozpoczęło się krótkim apelem, przedstawieniem. Dzieci śpiewały piosenkę  zespołu Bahamas – „Szkolna tabliczka mnożenia”. Obejrzały prezentację przygotowaną przez panią Olę – „Tabliczka mnożenia na palcach”  Po tym wstępie przystąpiono do szeregu konkursów, w których dzieci zdobywały punkty nagrodzone na koniec ocenami celującymi i bardzo dobrymi. Dzieci losowały karty z zadaniami. Wszystko pod czujnym okiem wychowawców. Centralną częścią imprezy było wręczenie nagród i wykonanie pamiątkowych zdjęć.

W czasie całej akcji towarzyszyły nam piosenki. Oprawa plastyczna spotkania to bogata dekoracja wykonana przez nauczycieli i uczniów.