Dzień chłopaka

Dnia 29 września 2017 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka.
Oprawa i organizacja przypadła w tym roku klasie IV pod patronatem wychowawczyni Jowity Burzawy.  Dziewczynki z klas I – VII wybrały uprzednio najsympatyczniejszych chłopców, którzy w trakcie imprezy brali udział w różnych konkurencjach. Kandydaci na Super Chłopaka mieli między innymi wykonać poprawnie ćwiczenia gimnastyczne, uczesać koleżankom piękne warkocze, naszkicować swój autoportret czy skroić drobno cebulę. Finalnie stanęli do najtrudniejszej konkurencji czyli rebusów i zagadek, dzięki której udało się wyłonić trójkę najwspanialszych chłopców w naszej szkole. Całości imprezy towarzyszyła muzyka w takt której dzieci z wszystkich klas mogły dopingować swoich kandydatów. Po emocjach związanych z konkurencjami, wszyscy nasi uczniowie zaproszeni byli do poczęstunku, a potem do wspólnej zabawy przy muzyce. Zabawa była przednia, a chłopcy biorący udział w szrankach otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale Super Chłopaków.

Święto Chłopców obchodziliśmy w sposób szczególny również w bibliotece szkolnej. Z tej okazji z całego księgozbioru zostały wybrane książki o tematyce bliskiej małym i dużym mężczyznom. Książki zostały wyeksponowane w bibliotece na stolikach, gdzie przez cały dzień można je było swobodnie przeglądać, czytać i wypożyczyć. Największym zainteresowaniem cieszyły się książki o piłkarzach i sporcie.
Był to wyjątkowy dzień.