Szkolne eliminacje

17 kwietnia 2024 roku odbyły się szkolne eliminacje do V Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej „English Song” Learn English - Stay Calm and Sing organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej oraz Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Angielskiej. Po zaprezentowaniu swoich piosenek, uczniowie klas 4-8 oraz jury nauczycieli głosowało na swoich faworytów. Nominację do udziału w konkursie powiatowym otrzymał: Filip Burzawa, uczeń klasy 6, który zaśpiewał piosenkę „Save your tears” The Weeknd, duet uczennic z klasy 4, Karina Kos i Zofia Marszałkiewicz, które zaprezentowały piosenkę „Solo” Blanki oraz Juliia Marszałkiewicz z kl. 7 za piosenkę „Call Me Maybe” Carly Rae Jepsen. Natomiast do konkursu ogólnopolskiego nominowano ucznia klasy 6, Oliwiera Jurka za piosenkę „Daylight” Davida Kushnera, Filipa Burzawę i Julię Marszałkiewicz. Uczniów do konkursu przygotowały pani Jowita Burzawa, pani Katarzyna Szewczyk oraz pani Krystyna Olszówka - Łępa. Gratulujemy wszystkim uczniom!