Akcja "Weekend bez komórki"

Społeczność naszej szkoły włączyła się w Ogólnopolską Kampanię: „Uwaga! Fonoholizm!”. Zrealizowano projekt wychowawczo-profilaktyczny pod hasłem: „Przeciw fonoholizmowi – to my rządzimy komórką, a nie ona nami”. Przedstawiono uczniom mechanizm uzależnień od aplikacji telefonicznych i uświadomiono konsekwencje, jakie niesie nadmierne korzystanie z telefonu komórkowego. Projekt prezentował też propozycje alternatywnych form spędzania czasu wolnego bez urządzeń mobilnych. W ramach projektu przygotowano gazetkę informacyjną na temat fonoholizmu, obejrzano filmy dydaktyczne, opracowano ulotki informacyjne dla rodziców, przeprowadzono konkurs plastyczny pod hasłem: „Ja tu rządzę, a nie moja komórka”. Miała też miejsce akcja  „Weekend bez komórki” i popołudniowe spotkanie spędzone na grach i zabawach edukacyjno-rozrywkowych. Połączono przyjemne z pożytecznym!