Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Zajęcia laboratoryjne z chemii w klasie VIII

Nasza szkoła jest bardzo dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu „Przyszłość to dziś – Poręba Radlna”. Wiele z nich wykorzystywane jest w czasie lekcji i zajęć pozalekcyjnych . O tym, że nauka chemii nie jest taka nudna mogli się przekonać uczniowie klasy VIII. Badali rozpuszczalność soli w wodzie, mogli się poczuć jak prawdziwi laboranci. Takie zajęcia jak dzisiaj dają uczniom okazję do rozwijania zdolności obserwacji i wyciągania wniosków, ponadto uczą pracy w grupie oraz zasad zachowywania bezpieczeństwa w czasie zajęć.

Chemia jest częścią naszego życia, której znaczenie we współczesnym świecie ciągle rośnie, dlatego dzieci muszą patrzeć na chemię nie tylko przez pryzmat wzorów chemicznych ale znać wykorzystanie związków chemicznych w życiu codziennym.

Maria Zielińska