Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Zakładamy hodowlę dżdżownic

Na lekcji biologii uczniowie zostali zapoznani z cechami charakterystycznymi pierścienic, jako grupy bezkręgowców. Zajęcia koła biologicznego to kontynuacja lekcji. Dzieci mogły sprawdzić używając do tego lupy jak wyglądają pierścienie, szczecinki i siodełko u dżdżownicy. Następnie badali reakcję na bodźce. Na koniec przyszedł czas na założenie hodowli. Uczniowie przynieśli różne rodzaje gleb, zeschłe liście i piasek. „Domem” dla dżdżownic będzie specjalne naczynie. Przez kolejne tygodnie będziemy obserwować przez szklaną szybę pracę tych pożytecznych zwierząt.

Dzięki tym zajęciom uczniowie potrafią przeprowadzić i zinterpretować eksperyment , wykazać się postawą badawczą oraz poprawnie współpracować w grupie przy wykonywaniu zadania.

Maria Zielińska