TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Tegoroczny Tydzień Bibliotek minął nam na lekturze bajek i baśni oraz opowiadań
o Piaskowym Wilku. A ponieważ książki zawsze są inspiracją do ciekawych działań, tak i tym razem uczniowie mogli wykazać się kreatywnym myśleniem i talentami artystycznymi biorąc udział w dwóch konkursach:

• Szkolny konkurs czytelniczy „Co by było gdyby?”,

• Szkolny konkurs czytelniczy na najładniejszą ilustrację do książki Å. Lind „Piaskowy Wilk”.

W pierwszym konkursie należało wymyślić nowe zakończenie do znanej bajki, legendy, opowiadania.
Prace przedstawione przez uczniów klas I, II, IV i VI były … zaskakujące, niezwykłe... Inne mądre i wzruszające, jak te o złotej rybce – w jednej rybak Kuba nie chce pałacu i pieniędzy, ale prosi o zdrowie dla córeczki sąsiada, w innej wersji morał był taki, że bogactwo i władza nie dają trwałego szczęścia i zadowolenia, szczęście daje drugi człowiek. W „nowej” wersji bajki „Kot w Butach” księżniczka nagradza Kota schroniskiem dla bezdomnych zwierząt.

W konkursie na ilustrację do książki „Piaskowy Wilk” wzięli udział uczniowie klasy III. Przygotowali ciekawe prace oddające klimat tych niezwykłych opowiadań.

Jury w składzie: Katarzyna Szewczyk, Katarzyna Ząbkowska, Monika Horecka i Anna Tyńska-Gryz wyłoniło laureatów:

• Szkolny konkurs czytelniczy „Co by było gdyby?”:
    I miejsce - Lena Turaj za bajkę „O rybaku Kubie i złotej rybce”,
    II miejsce - Igor i Wiktor Kloc za nowe przygody Pinokia,
    III miejsce - Wojciech Berdychowski za bajkę „Kot w Butach”,
    ex aequo III miejsce - Jakub Berdychowski za Bajkę o rybaku i rybce”.

• Szkolny konkurs czytelniczy na najładniejszą ilustrację do książki „Piaskowy Wilk”:
    I miejsce - Pola Sobarnia,
    II miejsce - Milena Gawełczyk,
    III miejsce - Oskar Górski.

Na laureatów czekają książki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych prac, ciekawych pomysłów i życzymy radości
z czytania!