Tydzień z Kubusiem Puchatkiem

18 stycznia obchodzimy światowy Dzień Kubusia Puchatka. W naszej szkole Święto to poprzedził Tydzień z Kubusiem Puchatkiem. W czasie tych kilku dni świetnie się bawiliśmy: u przedszkolaków i w klasach młodszych zorganizowano kąciki Kubusia Puchatka z maskotkami i książeczkami, podczas długich przerw w bibliotece czytaliśmy fragmenty książki A.A. Milne’a „Kubuś Puchatek”, rozwiązywaliśmy Kubusiowe łamigłówki: kolorowanki, krzyżówki, wykreślanki, labirynty i inne, układaliśmy puzzle. Uczniowie, którzy rozwiązywali Kubusiowe łamigłówki otrzymali słodkie upominki. Najwięcej zadań rozwiązały: Weronika Nalepka z klasy 5, Julia Nalepka z klasy 2 i Amelia Wzorek z klasy 5. Były również konkursy: komiks przedstawiający nową przygodę Kubusia Puchatka, ilustrację przedstawiającą nowego przyjaciela Kubusia Puchatka, plakat reklamujący nowy przysmak Kubusia Puchatka. Prace konkursowe zostały nagrodzone książkami. Otrzymały je Karolina Tyrka z klasy 7 (książka Doroty Bałuszyńskiej-Srebro „Imir”, uczennice klasy 2 : Greta Tyrka (Liliana Bardijewska „Księżniczka Koronka i Książę Hafcik”), Laura Markiewicz (Christina Bjork „Linnea w ogrodzie Moneta”), Daria Turaj (Danuta Parlak „Obcy w lesie”).
Wszyscy uczniowie otrzymali na pamiątkę ręcznie wykonaną kartkę ze słowami Kubusia Puchatka.
Spędziliśmy ten czas przyjemnie, aktywnie i kreatywnie.