STO SŁÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Już w ubiegłym roku szkolnym aktywnie włączyliśmy się w świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbył się bogaty w działania projekt edukacyjny ukierunkowany na wychowanie patriotyczne, a także literacki międzyszkolny konkurs na list promujący Małą i Wielką Ojczyznę – a w szczególności jej historię, tradycję i kulturę.

19 września uczniowie klas VI, VII i VIII zmierzyli się z dyktandem ortograficznym pt. „Drogi Polaków do niepodległości”. Tekst  uświadomił młodym ludziom, jak trudne były koleje losu naszej zniewolonej Ojczyzny. Przypomniał nazwiska zasłużonych Polaków – polityków i artystów. Zmusił do refleksji: jak być patriotą w czasach pokoju?    Z pewnością dbałość o poprawną polszczyznę to wyraz szacunku dla kraju ojczystego. Pochyleni nad kartkami papieru uczniowie też podjęli walkę… z błędami! A kto wygra – okaże się podczas podsumowania wszystkich szkolnych działań w dniu 11 listopada.