XVIII Dzień Papieski

Każdego roku w październiku obchodzimy Dzień Papieski na pamiątkę wyboru Karola Wojtyły

16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła zostały wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Na pamiątkę tego dnia każdego roku obchodzimy Dzień Papieski, który jest okazją do przypomnienia życia i nauczania naszego wielkiego rodaka.

Z okazji Dnia Papieskiego w naszej szkole podczas uroczystego apelu uczniowie klas piątej i ósmej, pod kierunkiem ks. Zbigniewa Stachury, przedstawili  najważniejsze wydarzenia z pontyfikatu Jana Pawła II. Krótkie filmy dokumentujące te chwile i słowa wspomnień zaczerpnięte z książki ks. Kardynała Stanisława Dziwisza „Świadectwo” dostarczyły nam wielu wzruszeń i okazji do refleksji.