Wtorek, 2019-11-12

Imieniny: Konrada, Renaty

Zapraszamy do sali integracji sensorycznej

Sala integracji sensorycznej .

23  marca  podczas Dnia Otwartego w Zespole  Szkolno-Przedszkolnym w Porębie Radlnej została oddana do użytku sala integracji sensorycznej. Dzięki wielomiesięcznym staraniom Pani Dyrektor,  wyposażenie  sali w całości  sfinansowane zostało  ze środków pochodzących z projektów unijnych. Nieocenioną pomocą podczas prac remontowych  wykazali się także rodzice.  Nowa pracownia stwarza  dzieciom naszego przedszkola  i szkoły możliwość uczestnictwa w zajęciach, celem których jest wzbogacanie doświadczeń, odbieranie nowych bodźców oraz miłe spędzanie czasu.
W atmosferze wyciszenia nasi uczniowie odpoczywają od codziennego zgiełku, a dzięki oddziaływaniu na ich zmysły odpowiednio dobranymi kolorami, światłem oraz dźwiękiem  mogą się  w pełni zrelaksować. Z pracowni chętnie korzystają zarówno przedszkolaki podczas zabawy i słuchania bajek w formie audio, jak i ósmoklasiści  szukający  odprężenia przed pisaniem końcowych egzaminów. Sala wyposażona jest w  liczne urządzenia takie jak lampy LED, światłowody, projektor, domek dla dzieci, basen z kulkami, materace, panele  sensoryczne „lawa”, klocki sensoryczne oraz odpowiednie nagłośnienie.