Sobota, 2020-02-22

Imieniny: Małgorzaty, Marty

„Magiczna moc bajek”

Projekt jest odpowiedzią na realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2019/2020  oraz założeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

„Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.
W ramach modułu I „Szanuje drugiego człowieka” dzieci wykonały  zadania:
• Wysłuchały  baśni „Kopciuszek” czytanej przez p. Monikę z biblioteki,
• „Pomocnicy Kopciuszka” – został przeprowadzony quiz w przedszkolu,
• Dzieci wykonały odznaki „Pracusia” oraz ozdobiły pantofelek dla Kopciuszka,
• Przeprowadzono Dzień Czyścioszka – „W naszej Sali w czterech kątach każdy sam po sobie sprząta”.

Dzieci z grupy 3-4 latki z Publicznego Przedszkola w Porębie Radlnej wykonały następujące zadania z modułu II (listopad) „Kto to jest Przyjaciel?”: 1. Wysłuchały bajki o przygodach Kubusia Puchatka, omówiliśmy jej treść oraz wyjaśniliśmy słowo PRZYJACIEL. 2. Wykonały grupową pracę plastyczną „Kwiat przyjaźni”, na płatkach którego umieściły cechy prawdziwego przyjaciela. 3. Wzięły udział w zawodach sportowych w parach przyjaciół pt. „Puchatek szuka Przyjaciela” m.in. taniec na gazecie, spacer z balonem, karmienie przyjaciela.