Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

Wakacyjne przyjemnosci pozostanaą już tylko we wspomnieniach, bo dzisiaj wkroczylismy w nowy rok szkolny 2021/2022. O godzinie 8.00 wprowadzono do Kościoła Parafialnego sztandar szkoły i rozpoczęła się msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i  pracowników obsługi. Po jej zakończeniu uczniowie pod opieką wychowawców udali się do szkoły. Tutaj był czas na uczniowskie przywitania, spotkania z wychowawcami oraz uroczystość na sali gimnastycznej.Mówiono o nowych wyzwaniach czekających uczniów i nauczycieli; wspomniano też w dniu 1 września II wojnę światową,  której dramat nakazuje docenić możliwość nauki i pracy w czasach pokoju. Najważniejszy moment uroczystosci nastąpił, gdy głos zabrała nowa Dyrektor Szkoły Pani magister Krystyna Olszówka - Łępa. Pani Dyrektor przedstawiła się społeczności szkolnej i podjęła kwestię organizacji czekającego nas roku szkolnego. Powołała się w swojej wypowiedzi na słowa patrona szkoły poety księdza Jana Twardowskiego o czynieniu dzisiejszej rzeczywistości wolną od złości i sporu, za to pełną życzliwości i zgody. I niech taki będzie cały rok szkolny!