Kontakt

Zespół Szkolno Przedszkolny  w Porębie Radlnej

Poręba Radlna 119

33-112 Tarnowiec

Kalendarium

Środa, 2019-12-11

Imieniny: Biny, Damazego
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

2019-10-07
Powiększ zdjęcie

Uprzejmie informujemy, że została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

 

Czytaj więcej o: Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

Innowacja pedagogiczna z chemii 2019/2020

2019-10-07
Powiększ zdjęcie

Pomysł stworzenia innowacji powstał w celu wzbudzenia i pogłębiania chemicznych zainteresowań uczniów. Jest on przedsięwzięciem, które ma na celu odejście od tradycyjnego sposobu przekazywania wiedzy. Jego zadanie to usamodzielnienie pracy ucznia w procesie kształcenia, rozwinięcie twórczej inwencji i zachęcenie go do podejmowania nowych inicjatyw.Rozwój dziecka odbywa się przez jego własne działanie, sam poznaje świat i zmienia go. Innowacja ta ma za zadanie wykształcenie u uczniów umiejętności praktycznych – posługiwania się sprzętem i szkłem laboratoryjnym, planowania oraz realizację eksperymentów, dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych w kontakcie z odczynnikami chemicznymi i substancjami niebezpiecznymi z życia codziennego. Zajęcia odbywać się będą głównie w formie przeprowadzania doświadczeń chemicznych, co ułatwi poznanie tej trudnej dyscypliny nauki, a jednocześnie uwrażliwi uczniów na potrzeby środowiska. W ramach innowacji uczniowie będą zdobywać głównie umiejętności praktyczne.

Czytaj więcej o: Innowacja pedagogiczna z chemii 2019/2020

Znaki drogowe? – my wiemy co one oznaczają….

2019-10-07
Powiększ zdjęcie

 

W miesiącu  wrześniu – jak co roku – uczniowie klasy pierwszej zapoznali się,  a klas drugich i trzecich przypomnieli sobie po raz kolejny  zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W ramach zajęć technicznych samodzielnie, z największą starannością i dobierając odpowiednie barwy wykonywali znaki drogowe, które można podziwiać na wystawkach w każdej klasie. Aby sprawdzić, czy dzieci prawidłowo rozpoznają i nazywają znaki drogowe znajdujące się przy głównej  drodze, wybraliśmy się na  spacer. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych , wiedzą co one oznaczają i starają się je  przestrzegać.

Czytaj więcej o: Znaki drogowe? – my wiemy co one oznaczają….