Informacja dla rodziców

Szanowni Państwo!

Informuję, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii, zawieszam zajęcia edukacyjne do 10 kwietnia 2020 r. Jest to czas, w którym musimy wszyscy wykazać się ogromną odpowiedzialnością dla dobra własnego i bezpieczeństwa dzieci.

W związku z obecnym stanem zawieszenia zajęć przedszkola, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej rozpoczynamy pracę zdalną dla naszych przedszkolaków. Nauczyciele poprzez stronę facebooka Publiczne Przedszkole w Porębie Radlnej  oraz kontakt mailowy będą wspierać dzieci w samodzielnej pracy w domu we współpracy z Państwem.  Na bieżąco będą zamieszczać propozycje zajęć, ćwiczeń i zabaw dla dzieci do realizacji w domu. Wszystkie realizowane treści są zgodne z Podstawą programową wychowania przedszkolnego. Zachęcamy również rodziców do indywidualnego kontaktu mailowego z wychowawczyniami oraz śledzenia strony facebook Publiczne Przedszkole w Porębie Radlnej.

Mam nadzieję, że wszystkie nasze działania pomogą Państwu i Waszym dzieciom w realizacji zadań dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczych.

Dyrektor ZSP w Porębie Radlnej

Informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej

skierowana do Rodziców dzieci przedszkolnych

Rodzicu!

Wykorzystaj czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na większe usamodzielnienie swojego dziecka – oczekuj od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowywania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często, z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystaj pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różnorodne tematy. W ten sposób będziesz wzbogacał słownictwo swojego dziecka. Znajdź czas na czytanie dzieciom i z dziećmi. Korzystaj z edukacyjnych programów telewizyjnych, zaproponuj dziecku gry planszowe czy zabawy i gry zręcznościowe.

Korzystaj z porad i propozycji nauczyciela. Nie unikaj kontaktu z nim. Pytaj o wszystko i dziel się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi dziecka. W sytuacji zawieszenia pracy przedszkoli i szkół, to na Tobie i nauczycielu spoczywa odpowiedzialność za edukowanie dziecka i stwarzanie mu warunków do wszechstronnego rozwoju.

Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno także ruszać się i wykonywać wiele prostych ćwiczeń gimnastycznych.